Jaka jest najlepsza metoda czyszczenia DPF?
Najskuteczniejszą jest metoda hydrodynamiczna. Metoda ta opiera się na wprowadzaniu czynnika czyszczącego działającego na granicy faz, do układu filtra cząstek stałych lub katalizatora, wprowadzanie to odbywa się z odpowiednio dobranym ciśnieniem oraz dokładną ilością czynnika (ma to ogromne znaczenie – nieumiejętne przeprowadzanie tych działań może doprowadzić do przesunięcia monolitu, jego ukruszenia uszkodzenia lub zablokowania kanału lub kapilary pomiarowej). Ponadto to, w procesie tym dochodzi do cyklicznego zwiększenia ciśnienia w komorze filtra, odrywającego osłabione w reakcji chemicznej cząstki sadzy i popiołu, wydalając je na zewnątrz.
Ile trwa proces czyszczenia DPF?
Całkowity czas regeneracji filtra DPF metodą hydrodynamiczną jest uzależniony od rodzaju filtra oraz stopnia zabrudzenia. Proces trwa od 45 minut do 2 godzin. Średni czas wynosi ok 60 minut.
Jakie materiały eksploatacyjne są potrzebne?
Filtry, aktywny czynnik XTON DPF CLEANER, kołnierze i tuby sylikonowe. Wszystkie materiały eksploatacyjne są na bieżąco dostępne w naszej ofercie.
Czy wodę i detergent należy utylizować?
Detergent używany do czyszczenia filtrów DPF jest w pełni biodegradowalny i bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Filtry zastosowane w maszynie utrzymują wodę w czystości. Utylizować należy zanieczyszczenie powstałe w skutek czyszczenia jak również zużyte filtry, wedle lokalnie obowiązujących przepisów dotyczących ochrony środowiska.
Czy suszenie filtra jest konieczne?
Suszenie jest konieczne. Niewysuszony filtr będzie skutkował dymieniem samochodu na biało do momentu całkowitego odparowania.
Ile wynosi temperatura suszenia?
Temperatura suszenia filtra w urządzeniu DPF Master Flash Professional jest regulowana w zakresie 70-100 ℃, natomiast w urządzeniu DPF Master Flash Professional Plus zakres to 100-130 ℃. Parametry te dają pewność, że ciecz z wnętrza filtra zostanie całkowicie odparowana.
Jaki jest całkowity koszt regeneracji jednego filtra DPF FAP?
Całkowity koszt regeneracji jednego filtra DPF w samochodzie osobowym wynosi ok. 20 PLN w zależności od stopnia zanieczyszczenia filtra. Koszt regeneracji filtrów EURO5 i EURO6 oscyluje w granicy 150-200 PLN.
Co otrzymujemy w zestawie z maszyną DPF Master Flash Professional?
W zestawie z maszyną otrzymujemy
• komplet przyłączy i adapterów do filtrów
• adapter EURO5 i EURO6
• zestaw startowy: aktywny czynnik XTON DPF CLEANER +komplet filtrów
• darmowe szkolenie w siedzibie naszej firmy
• posprzedażowe wsparcie techniczne on-line
Jakie wymagania techniczne trzeba spełnić aby podpiąć urządzenie?
Urządzenie do prawidłowego działania wymaga kompresora powietrza i zasilania trójfazowego.
Jaki jest czas dostawy maszyn z seryjnej produkcji
Standardowy czas oczekiwania na urządzenie wynosi 2-6 tygodni od momentu podpisania umowy. Szczegóły są zawsze omawiane indywidualnie z Klientem.
Gwarancja
Standardowa gwarancja producenta na urządzenia XTON wynosi 12 miesięcy. Istnieje możliwość jej rozszerzenia nawet do 48 miesięcy. Opcja ta jest dodatkowo płatna.
Jakie są dostępne formy finansowania?
• gotówka
• kredyt
• atrakcyjny leasing już od 105% (współpracujemy ze wszystkimi towarzystwami leasingowymi w Polsce)
• zaliczka: 10-30% wartości zamówienia płatna po podpisaniu umowy na dostawę
Transport
• możliwość dostarczenia maszyny przez naszą firmę
• zlecenie transportu zewnętrznej firmie
• odbiór osobisty po wcześniejszej awizacji
Maszyna