Jaka jest najlepsza metoda czyszczenia DPF?
Najskuteczniejszą jest metoda hydrodynamiczna. Metoda ta opiera się na wprowadzaniu czynnika czyszczącego działającego na granicy faz, do układu filtra cząstek stałych lub katalizatora, wprowadzanie to odbywa się z odpowiednio dobranym ciśnieniem oraz dokładną ilością czynnika (ma to ogromne znaczenie – nieumiejętne przeprowadzanie tych działań może doprowadzić do przesunięcia monolitu, jego ukruszenia uszkodzenia lub zablokowania kanału lub kapilary pomiarowej). Ponadto to, w procesie tym dochodzi do cyklicznego zwiększenia ciśnienia w komorze filtra, odrywającego osłabione w reakcji chemicznej cząstki sadzy i popiołu, wydalając je na zewnątrz.
Ile trwa proces czyszczenia DPF?
Całkowity czas regeneracji filtra DPF metodą hydrodynamiczną jest uzależniony od rodzaju filtra oraz stopnia zabrudzenia. Proces trwa od 15 minut do 2 godzin. Średni czas wynosi ok 45 minut.
Jakie materiały eksploatacyjne są potrzebne?
Filtry, aktywny czynnik DPF/FAP Cleaner Extra Power, kołnierze i tuby sylikonowe.
Czy wodę i detergent należy utylizować?
Detergent używany do czyszczenia filtrów DPF jest w pełni biodegradowalny i bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Filtry zastosowane w maszynie utrzymują wodę w czystości. Utylizować należy zanieczyszczenie powstałe w skutek czyszczenia jak również zużyte filtry, wedle lokalnie obowiązujących przepisów dotyczących ochrony środowiska.
Czy suszenie filtra jest konieczne?
Suszenie nie jest konieczne, jednak znacznie ułatwia i skraca cały proces obsługi . Niewysuszony filtr będzie skutkował dymieniem samochodu na biało do momentu całkowitego odparowania.
Ile wynosi temperatura suszenia?
Temperatura suszenia filtra wynosi ok 112 stopni Celsjusza, co daje nam pewność, że ciecz z wnętrza filtra zostanie odparowana.
Jaki jest całkowity koszt regeneracji jednego filtra DPF FAP?
Całkowity koszt regeneracji jednego filtra DPF w samochodzie osobowym wynosi ok. 10-20 PLN w zależności od stopnia zanieczyszczenia filtra.
Co otrzymujemy w zestawie z maszyną DPF Master Flash Professional?
W zestawie z maszyną otrzymujemy:
- komplet adapterów do filtrów
- systemy elastycznego mocowania filtra quick X
- aktywny czynnik DPF/FAP Cleaner Extra Power
- szkolenie w siedzibie naszej firmy
Jakie są dostępne formy finansowania?

- kredyt
- leasing (współpracujemy ze wszystkimi towarzystwami leasingowymi w Polsce)
- gotówka
Transport

- możliwość dostarczenia maszyny przez naszą firmę
- zlecenie transportu zewnętrznej firmie
- odbiór osobisty po wcześniejszej awizacji
Maszyna